Raisa odkryciem roku?

 

Zachęcam do obejrzenia recenzji Pani Marioli Kłodawskiej. "Pięć minut Raisy" podbija serca Czytelników. :)

 

24 sierpnia 2017

 

Premiera!

 

"Pięć minut Raisy" od dziś w księgarniach! Serdecznie zachęcam do sięgnięcia po tę powieść. Dochodzą mnie słuchy, że nie sposób się oderwać od tej historii. :-) Sprawdźcie sami, jaka naprawdę jest Raisa - najbardziej pechowa osoba na świecie! 

 

OPIS:

 

Raisa Hedwig korzysta z wczesnej pory, aby podlać ukochane róże w przydomowym ogrodzie. Zastanawia się, jak spędzi dzisiejszy dzień. Nie wie jeszcze, że wszystko potoczy się zupełnie inaczej, niż zaplanowała.

 

Magda Sajewicz, popularna dziennikarka stacji NTV zmierza do Bornego Sulinowa, by zrealizować wystrzałowy materiał, którego bohaterką będzie właśnie Raisa. Reporterka ma nadzieję, że będzie na miejscu przed innymi ekipami.

 

A wydarzenie jest nie byle jakie. Raisa Hedwig, według raporty WHO i Human Resoures Institute, została ogłoszona najbardziej pechową osobą na świecie. Wszystkie media chcą dowiedzieć się u samego źródła, jak to jest przeżyć m.in. porażenie piorunem, katastrofę promu czy atak szaleńca w Madrycie. Starsza pani jest zaskoczona wizytą dziennikarki, ale już nie tak bardzo nadanym jej tytułem. Magdzie udaje się zdobyć wyłączność na wywiad z Raisą, tej zaś wraca nadzieja na odzyskanie utraconego spokoju. Jednak okazuje się, że sprawa zatacza coraz szersze kręgi. Pani Hedwig otrzymuje list gratulacyjny od prezydenta z zaproszeniem do pałacu...

 

Ostra zazwyczaj dziennikarka, ujęta ciepłą osobowścią Raisy, realizuje przychylny jej materiał, pokazujac ją jako ofiarę wydarzeń losowych. Wkrótce dowiaduje się jednak o skrywanym przez nią epizodzie z życia, który stawia jej bohaterkę w nieco innym świetle.

Magda Sajewicz ma swoje powody, aby chcieć dociec prawdy o pani Hedwig.


 

28.04.2017

 

Gołuchów i Sieradz

 

Tym razem miałam przyjemność odwiedzić biblioteki w Gołuchowie i Sieradzu. Kto nie był, może żałować, bo zdradziłam odrobinę na temat kolejnej powieści... :) Uwielbiam entuzjazm moich Czytelników i zawsze jestem poruszona serdecznym przyjęciem. (Drogi Zespole MBP, Filii nr 3 w Sieradzu - ciasto było wyborne, dziękuję!).

20.04.2017

 

Wiosenne spotkania

 

Ostatnio miałam okazję spotkać się z czytelnikami jednej z wrocławskich bibliotek. Odwiedziłam też Świeradów Zdrój. Oba spotkania zapamiętam na długo, bo mimo, że poznałam wielu nowych ludzi, miałam wrażenie jakbym znalazła się wśród przyjaciół. Literatura łączy! :-)

 

 

17.03.2017

 

Wizyta w Przygodzicach

 

Każde spotkanie z czytelnikami jest wyjątkowe, ale niektóre bardziej niż inne. :) Tak właśnie było wczoraj. Serdeczna, rozluźniona atmosfera i mnóstwo śmiechu! Odpowiedziałam na mnóstwo pytań i zdradziłam nawet nieco na temat kolejnej książki. :) Także warto wpadać na spotkania, do czego z całego serca zachęcam!

16.02.2017

 

Spotkanie autorskie w Pawłowicach

 

Na pierwsze spotkanie autorskie w 2017 roku wybrałam się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Pawłowicach. Spotkałam się z przemiłym i bardzo ciepłym przyjęciem. Porozmawialiśmy o książkach: moich i nie tylko. :) To było bardzo udane popołudnie! Mam nadzieję, że jeszcze kiedys odwiedzę Pawłowice! :)

o2.02.2017

 

Premiera!

 

Od dzisiaj na księgarskich półkach można znaleźć "Kolejny rozdział"! W mojej najnowszej powieści pokazuję trochę nieco inne pisarskie oblicze, ale w dalszym ciągu można w tej historii znaleźć wszystko to, co moi Czytelnicy lubią u mnie najbardziej. :) Jest spora dawka emocji i próba wiwisekcji duszy moich bohaterów. Głęboko liczę, że czas spędzony na lekturze tej powieści uznacie za udany!

Opis:

Jak czuje się człowiek, który otrzymuje na skrzynkę mejlową powieść w odcinkach, która z rozdziału na rozdział coraz bardziej przypomina jego życie?

Maciej Tarski, redaktor w uznanym wydawnictwie, przychodzi do pracy i jak co dzień odbiera pocztę. Otwiera wiadomość, która na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od dziesiątek innych. Jednak w załączniku, zamiast książki, znajduje wyłącznie pojedynczy rozdział, wysłany przez anonimowego autora o pseudonimie XYZ. Opowieść wciąga go od pierwszego zdania. I wydaje się niepokojąco znajoma.


Kalina Milewska, popularna autorka thrillerów, cierpi na kryzys twórczy. Jej ostatnia powieść zebrała niepochlebne recenzje, o czym redaktor Tarski nie pozwala jej zapomnieć. Wydzwania do niej nieustannie, aby dowiedzieć się, jak postępują prace nad kolejną, nie kryjąc, że spodziewa się bestsellera na miarę poprzednich.


Redaktor Tarski podejrzewa, że intrygująca korespondencja to sprawka Kaliny, wkrótce jednak wychodzi na jaw, że jest w błędzie.
Kalina i Maciej zaczynają się niepokoić. Kto bawi się ich kosztem? Kto wie tak wiele o ich dotychczasowym życiu? I o tym, co w nim nastąpi wkrótce…
Podejrzewają wszystkich, znajomych i członków rodzin. Wraz z kolejnymi rozdziałami powieści dociera do nich, jak niewiele wiedzą o sobie i jak bardzo zapętlili się w rzeczywistości.


Czy książka anonimowego autora pomoże im rozwiązać życiowe problemy? Czy poznają tożsamość tajemniczego XYZ-a?

14 grudnia 2016

 

Spotkania autorskie w Sicienku i Barcinie

 

Choć spotkania z Czytelnikami zawsze są wspaniałe, czasami atmosfera jest wyjątkowo ciepła i serdeczna. Tak właśnie było tym razem. 12 grudnia miałam przyjemność odwiedzić Sicienko, a następnego dnia bibliotekę w Barcinie, która po raz trzeci została wybrana najlepszą biblioteką w kraju! :) Przyznam szczerze, że wcale się nie dziwię, ponieważ posiada nie tylko wspaniały, nowoczesny budynek, ale przede wszystkim cudowną, bardzo zaangażowaną załogę! Bardzo dziękuję za wspólnie spędzony czas!

31 października 2016

 

Spotkania w Czeladzi i Żorach

 

27 i 28 października miałam ogromną przyjemność spotkać się z czytelnikami w bibliotekach w Czeladzi i Żorach.

Rozmawialiśmy o najnowszej powieści "Igraszki z losem", ale także o tym, skąd czerpię inspirację do kolejnych książek, jak tworzę bohaterów, na jakie trudności napotykam podczas pisania i dlaczego tak bardzo lubię to robić! ;-) Atmosfera była fantastyczna, jak między starymi znajomymi. Bo trochę tak to właśnie jest... Pisząc zawsze wyobrażam sobie, że opowiadam historię swoim dobrym przyjaciołom. :-)

26 września 2016

 

Spotkania autorskie w Rawiczu i Jutrosinie

 

13 i 14 września miałam przyjemność odwiedzić biblioteki w Rawiczu i Jutrosinie. Okazja do spotkania z czytelnikami jest zawsze dla mnie takim małym świętem. We wpaniałej atmosferze rozmawialiśmy o książkach, niesfornych bohaterach i pracy pisarza. Czytelnicy dzielili się swoimi wrażeniami i podpytywali o tematykę kolejnych powieści. Co mogłam, to zdradziłam... :)

6 września 2016

 

PREMIERA!

 

Do księgarni trafiła najnowsza powieść, pt.: "Igraszki z losem"! :-) Jest to już moja dziesiąta książka, w co trochę nie mogę uwierzyć.

Mam nadzieję, że historia, którą w niej opowiadam ujmie za serce niejednego Czytelnika i może nawet wywoła uśmiech na twarzy. ;) Na to liczę!

 

Opis:

Czterdziestoletni Leszek prowadzi sklep z ciastkami i pieczywem w hali targowej. Jest kawalerem, mieszka sam, wiedzie proste życie. Uznaje, że dla niego widocznie przewidziano taki właśnie plan. Jest szczery i otwarty, serdeczny. Wrodzona życzliwość sprawia, że na powiernika wybierają go znajome kobiety:
Ada – nieco sfrustrowana brakiem partnera trzydziestoletnia singielka, marząca o rodzinie i miłości rodem jak z komedii romantycznych. Czterdziestoletnia Mirela – żona zapracowanego męża, matka idealna i kobieta realizująca się zawodowo. Wreszcie Irena – pięćdziesięcioletnia gospodyni domowa, nieszczęśliwa z powodu syndromu pustego gniazda.


Leszek nie próbuje ich zbywać. Interesuje się ich życiem i służy dobrym słowem. Pewnego dnia spotyka Cygankę, która nieproszona mówi mu o Przeznaczeniu. Mężczyzna orientuje się, że staje przed nim odpowiedzialne zadanie. Jednak życie bywa przewrotne. Czy igraszki z losem wyjdą wszystkim na dobre? Czy sami decydujemy o własnym życiu, czy możemy jedynie reagować na następujące w nim zmiany?

 

24 kwietnia 2015

 

Kilka słów o "Zacisznym Zakątku"

 

Zapraszam do obejrzenia recenzji Anity Boharewicz.

9 grudnia 2013

 

RECENZJA "PŁÓTNA"

 

Serdecznie zachęcam do obejrzenia wideorecenzji Anity Boharewicz z Babskiego TV. Nic więcej nie napiszę... sami zobaczcie! :-)

 

Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© Agata Kołakowska

Ta strona została utworzona za pomocą 1&1 MyWebsite .