"LISTA OBECNOŚCI"JUŻ W KSIĘGARNIACH!

Iga Stelmach jest czterdziestoletnią rzeźbiarką, która otrzymała zaproszenie do zamieszkania w Kunicach. W tej wsi stawia się na więzi międzyludzkie, a wspólnota jest jak rodzina. Ze szczególną estymą traktowani są artyści, których obecność jest chlubą miejscowości. Iga kupuje dom, w którym chce zacząć nowy rozdział swojego życia. Ma nadzieję, że tu będzie mogła powrócić do rzeźbienia. Przestanie się go bać…
A ma powody, by do swojej ukochanej gliny podchodzić z dystansem i niepokojem. Po śmierci pięcioletniej córeczki zorientowała się, że kolejna bolesna strata, której doświadczyła, nie jest przypadkowa. Wszyscy bliscy, których utrwaliła w swoim najsłynniejszym cyklu "Oblicza", odeszli - dokładnie w takiej kolejności, w jakiej ich wyrzeźbiła. Świadomość tego była dla niej wstrząsem.


 

Nowa powieść!

"Pokrewne dusze" już w księgarniach.

Emocjonująca opowieść o zakamarkach ludzkiej psychiki. I o tajemnicach, które każdy z nas w sobie skrywa.

Milena Gajewska jest terapeutką w Instytucie Psychoterapii Alterego. Marta Woźniak trafia do jej gabinetu szukając pomocy po tragicznej śmierci swojej ukochanej siostry.
Marta, zagubiona po utracie tak ważnej dla niej więzi, zbliża się do swojej psycholożki i w tej relacji szuka bliskości, bezpieczeństwa i ukojenia. Żyje z sesji na sesję. Na co dzień prowadzi rodzinny "Pensjonat na wyspie", ale to cotygodniowe spotkania z Gajewską nadają jej życiu sens i dają do niego siłę.
W końcu Marta orientuje się, że sesje terapeutyczne to dla niej zdecydowanie za mało. Pod pretekstem kryzysu, zwabia psycholożkę do siebie. Dla Mileny szybko staje się jasne, że znalazła się w pułapce, że z wyspy nie może uciec, a jej klientka nie zamierza jej uwolnić.
Marta za wszelką cenę próbuje zatrzymać przy sobie "zastępczą siostrę". Wierzy, że dzięki temu jej życie będzie nadal wyglądało tak jak kiedyś. Tyle, że Marta niewiele wie o swojej terapeutce, tak jak niewiele wiedzą o niej pozostali jej klienci.
Milena Gajewska ma sekret. Jest obecna w życiu swoich podopiecznych bardziej, niż sądzą… Znacznie bardziej niż pozwala na to zawodowa etyka.
Dwie kobiety na wyspie. Dwie różne historie. Co je łączy, co dzieli? I dlaczego są do siebie tak bardzo podobne?


Poczuj się jak widz spektaklu "Wyrok na miłość"

Do powieści "Wyrok na miłość" została specjalnie skomponowana muzyka. To utwory w musicalowym klimacie, które dają poczuć pełniej opisywany teatralny świat.  Poniżej tytułowy utwór. :-) Muzyka została skomponowana przez Łukasza Wójcika. Śpiewa Ewa Szlempo, aktorka teatru muzycznego Capitol we Wrocławiu. Zachęcam do posłuchania! Płyta CD z muzyką jest dołączona do powieści.


KILKA SŁÓW O "WYROKU NA MIŁOŚĆ"


PREMIERA !

Do księgarń trafiła już najnowsza powieść, pt.: "Wyrok na miłość". To wyjątkowy projekt, który przenosi czytelników w teatralny świat w sposób  nietypowy dla literatury.  Specjalnie do książki zostały skomponowane i nagrane piosenki, dzięki  którym czytelnik może poczuć się jak widz wyjątkowego musicalu, którego powstawanie śledził w książce! Utwory powstały we współpracy z artystami wrocławskiego teatru Capitol.

O czym opowiada ta historia?
Seria przypadków sprawia, że dzieło debiutanta trafia na deski teatru Variétés. Powstaje spektakl utkany z ludzkich niedoskonałości, marzeń, niewyrównanych rachunków i zbiegów okoliczności. Czy to dla wielu początek przemian i koniec złudzeń? Czy kolejny sukces? Czy amator zostanie dramaturgiem, a zwyczajna dziewczyna uwierzy w moc marzeń?

Adam Mitoraj, prawnik, jest specjalistą od rozwodów. W skrytości ducha marzy o karierze dramaturga. O tym, aby jego twórczość pisana do szuflady ujrzała światło dzienne.
Igor Niesłony, jest dyrektorem prywatnego teatru muzycznego. To niełatwy człowiek, nie ma kryształowego charakteru, ale jest wizjonerem. Artystą przez duże A.
Marlena Zych, to sprzedawczyni w sklepie z sukienkami. Po latach spędzonych w toksycznym związku powoli wychodzi na prostą. Od życia, które nauczyło ją, że marzenia są niepraktyczne, oczekuje wyłącznie spokoju.

"Wyrok na miłość" przypomina, że realizacja pragnień to droga niełatwa i skomplikowana, obnażająca blaski i cienie ludzkiej natury. A sztuka jest jak zwierciadło, w którym możemy się przejrzeć.

SPOTKANIE AUTORSKIE W ZIELEŃCU - RELACJA

Spotkania z czytelnikami zawsze są dla mnie wyjątkowymi wydarzeniami. Czasem, kiedy możemy się spotkać, wymienić energią i spostrzeżeniami na temat literatury. 2 grudnia gościłam w Zieleńcu na zaproszenie Vital&SPA Resort Szarotka. Mikołajkowy wieczór poprowadziła Sylwia Winnik (na zdjęciu). Dziękuję wszystkim uczestnikom spotkania i serdecznie zapraszam na kolejne, które odbędą się już w Nowym Roku. Lista spotkań pojawi się na stronie niebawem.


RAISA ODKRYCIEM ROKU?

Zachęcam do obejrzenia recenzji pani Marioli Kłodawskiej. "Pięć minut Raisy" podbija serca Czytelników. :)